2024 yılında rekor pazar payını korumayı hedefliyor

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu’nun katılımıyla düzenlenen toplantıda, sektörün 2023’te oldukça iyi bir sene geçirdiği kaydedildi. “2023 bizim için rekorlarla dolu bir yıl olarak geride kaldı” diyen Reyhanoğlu, “78 bin 632 adetlik toplam satışa ulaştık. Bu, bugüne kadar Peugeot tarihinde yapılmamış kadar yüksek bir satış adedi. Pazarın yüzde 57 genişlediği bir ortamda yüzde 141’lik büyümeyle sektörde en fazla büyüyen markalardan biri olduk. Yüzde 6.4 pazar payına ulaştık. Bu, Peugeot için son 19 yılın en yüksek pazar payı” diye konuştu.

2024 yılı için 1.1 milyon seviyesinde bir pazara ulaşabileceğini düşündüklerini söyleyen Reyhanoğlu, “Bu, bizim için yine yüzde 6.4’ler seviyesinde bir pazar payı hedeflemek anlamına geliyor; yaklaşık 70 binler bandında bir toplam adet ediyor. Tabii bu bizim kendimize koyduğumuz satış adedi hedefi” dedi.

Ötelenmiş talep sektörü 1.1 milyona taşır

Peugeot yeni 208’in satışa çıktığının du- yurulduğu basın toplantısında Gülin Reyhanoğlu, otomotiv sektörünün 2024’te, ötelenmiş talep nedeniyle 1.1 milyon adetlik satış rakamına ulaşacağını öngördüklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x